+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa

newsy

  1. Sprzedaż budynku pensjonatu stanowi w całości źródło przychodów z działalność gospodarczej. Nawet jeśli nieruchomość jest współwłasnością małżeńską, a działalność gospodarczą prowadzi tylko jeden z małżonków.
  2. Do Sejmu wpłynął właśnie kolejny projekt zmian, dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej. Wersja 4.0 tarczy potwierdza jedynie, że raz źle napisane przepisy powodują konieczność ich ciągłego naprawiania. Niestety i tym razem ustawodawca nie wywiązał się ze swej roli w sposób należyty. Nie dosyć, że przepisy w dalszym ciągu będą budziły wątpliwości interpretacyjne, to ciągle brak w nich prostych rozwiązań, które mogłoby zastąpić dziesiątki stron tworzonych co dwa tygodnie kolejnych projektów zmian.
  3. Wydłużenie terminu na wpłaty zaliczek na podatek dochodowy oraz zryczałtowanego podatku dochodowego przewiduje opublikowany w piątek projekt rozporządzenia Ministra Finansów. W zależności od rodzaju płatności termin minie w sierpniu, październiku bądź grudniu br.
  4. Rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących w postaci oprogramowania zachęca nieuczciwych podatników do celowego omijania obowiązku wystawiania paragonów pod pretekstem awarii.
  5. Obowiązek stosowania nowego JPK_VAT zostanie przesunięty - dla wszystkich podatników - z 1 lipca na 1 października br. - poinformowało PAP w czwartek Ministerstwo Finansów.

+48 22 824 34 33

biuro@accounts4u.pl

Al. Jerozolimskie 200, Warszawa